Na zaproszenie Pani Dyrektor placówki Łucji Michałek po raz kolejny mieliśmy okazję gościć w przedszkolu przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Istebnej. W spotkaniu o charakterze profilaktycznym dla dzieci przedszkolnych udział wzięli przedstawiciele strażaków w osobach: Stanisław Kędzior – Prezes OSP Istebna oraz druh Tadeusz Probosz.

Strażacy ochotnicy wjechali na teren przedszkola samochodem bojowym OSP Istebna, demonstrując sygnalizację alarmową pojazdu. Następnie, zaprezentowali wyposażenie ratownicze oraz wytłumaczyli zasady użytkowania sprzętu. Omówili sytuacje związane z zagrożeniami pożarowymi, powodziowymi oraz innymi zagrożeniami, które wymagają pomocy strażaków.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały prezentacji oraz chętnie brały udział w części warsztatowej. Miały okazję przymierzyć strój strażaka, poznać działanie czujnika ruchu oraz wejść do strażackiego samochodu. Był również czas na to, aby po raz kolejny przypomnieć sobie numery alarmowe i sposób wzywania pomocy. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał opaskę odblaskową oraz smycz na klucze. Podjęte działania z zakresu profilaktyki przeciwpożarowej stanowią podstawę do bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku oraz utrwalają wiedzę dotyczącą postępowania w sytuacjach zagrożenia.