Arteterapia – tu każdy jest artystą
Arteterapia przedszkolaków to terapia przez sztukę…

to magiczny czas zabawy, wytężonej pracy, śpiewania wesołych piosenek, recytowania wierszyków i prowadzenia ciekawych rozmów. Ta terapia pociesza smutnego, uspakaja zdenerwowanego, dodaje odwagi wystraszonemu. Najważniejsze w arteterapii jest proces tworzenia…

Na zajęciach tworzymy prawdziwe dzieła sztuki…

przepiękne rysunki wykonujemy kredkami, kolorowe obrazy powstają przy użyciu różnych farb i pędzli, gąbek i palców. Wycinamy różne, dziwne kształty, wyklejamy obrazki, lepimy z plasteliny małe figurki. Czasem nawet kleimy kawałki tkanin, liści i drewna. Na zajęciach z ceramiki modelujemy glinę, formujemy wałeczki i kuleczki. Umiemy zrobić miseczki, aniołki, serduszka czy czarodziejską pizzę…

Tu powstają Nasze dzieła…
Arteterapia to wspaniały czas zabawy,

ale także twórczego myślenia i tworzenia. Możemy wyrażać swoje myśli, marzenia, przeżycia, bo tu odnajdujemy swoje szczęście. To ciekawy czas komunikacji z otoczeniem za pomocą słów ale także pozawerbalne. Nasze dłonie są coraz bardziej sprawne.

Tu rozwijamy swoją wyobraźnię, kreatywność, poczucie piękna a także wzmacniamy poczucie swojej wartości. Uczymy się cierpliwości, dokładności i samodzielności. Zmniejszamy swój stres i zdenerwowanie wyciszając się przy tworzeniu. Uczymy się cieszyć z tego, co robimy, poznajemy i nazywamy swoje emocje. Szanujemy pracę innych przedszkolaków, bo sami wiemy, ile pracy włożyliśmy w nasze dzieła.

Uczymy się, jak rozwiązywać małe i duże konflikty. Wiemy, że współpraca w grupie jest bardzo ważna. Pomagamy sobie wzajemnie. Praca terapeutyczna przygotowuje nasze ręce do nauki pisania. Tu zawsze odnosimy sukcesy.

Tu każde dziecko jest artystą…nasze prace mogą być prezentem dla Ciebie.